خدمات آرایشی وزیبایی سالن آنیس

3 نکته مراقبت از مو که باید بانوان بدانند

حتما در اطراف خود زنانی را دیده‌اید که در همه حال، مویی سالم، درخشان، براق و شاداب دارند. اگر تصور می‌کنید که این موضوع به ژنتیک یا خاصیت موهای آنها برمی‌گردد؛ بهتر است در دیدگاه خود تجدید نظر کنید. اگرچه ژنتیک در کیفیت و سلامت موها بی‌تاثیر نیست؛ اما مراقبت از مو به صورت روزانه موضوعی است که برای به دست آوردن مویی جذاب و زیبا، اهمیت بالایی دارد. در این مقاله سالن زیبایی آنیس به بررسی چند نکته مهم مراقبت از مو می‌پردازیم.

موهای خود را بیش از حد گرم و خشک نکنید

خشک شدن بیش از حد موها به هر دلیلی، ضربه‌ای جدی به سلامت آنها می‌زند. پس اولین نکته مراقبت از مو جلوگیری از این مسئله است. فراموش نکنید که موها از پروتئین تشکیل شده‌اند و پروتئین‌ها در معرض گرمای شدید تغییر ماهیت می‌دهند و موی شما لطافت همیشگی خود را از دست خواهد داد. این مسئله معمولا به دلیل استفاده زیاد از ابزارهای آرایشی از جمله باد داغ سشوار و حرارت بابلیس و اتوی مو ایجاد می‌شود. استفاده شدید و طولانی مدت از این ابزارها به مرور زمان کیفیت مو و حتی پوست سر شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پس سعی کنید برای مراقبت از مو های خود از این ابزارها، حداقل به صورت روزانه استفاده نکنید.

ویتامینه کردن مو

در این نکته مراقبت از مو به این مسئله دقت داشته باشید که فورا و پس از شستشوی موی سر، از سشوار و سایر ابزارهای گرمازا برای خشک کردن موهای خود استفاده نکنید. در واقع بهتر است ابتدا به مدت 15 دقیقه موهای خود را توسط یک حوله نرم خشک کرده (تنها در حد آب گیری باشد و حوله را با فشار روی موها نکشید.) سپس با درجه حرارت پایین و با فاصله مناسب (حداقل 30 سانتی متر) موهای خود را خشک و خوش حالت نمایید.

از شامپو و کاندیشنر مناسب استفاده کنید

استفاده از شامپو و کاندیشنر مناسب برای موها نکته دوم ما در مراقبت از مو است. یک شامپوی خوب علاوه بر داشتن برند معتبر باید مناسب موهای شما باشد. نوشته هایی مثل شامپو برای موهای خشک، معمولی، چرب، رنگ شده و… بی دلیل نیست. حتی شامپوهایی که به صورت روزانه مصرف می‌شود، ماهیت متفاوتی با سایر شامپوها دارد.

پس برای مراقبت از مو های خود، با توجه به ویژگی‌های موی‌تان شامپویی مناسب را انتخاب کنید. همچنین بعضی از شامپوها دارای موارد افزوده‌ای هستند که به بهبود کیفیت موها کمک می‌کنند. از جمله شامپوهای ویتامنه، که
در ویتامینه کردن مو بسیار موثر هستند.

هنگام استفاده از شامپو نیز بهتر است این نکته مراقبت از مو را در نظر داشته باشید که با موهای خود نجنگید. چنگ زدن و شستشوی با فشار موها هیچ کمکی به تمیز شدن بیشتر مو نمی‌کند. مو به دلیل ماهیت جذب چربی خود، به راحتی با آب و شامپو تمیز می‌شود و نیازمند فشار و شستشوی شدید نیست. در نتیجه ابتدا موهای خود را خیس کرده و سپس شامپو را به آرامی به تمام نقاط مو برسانید. سپس بگذارید شامپو برای چند دقیقه روی موهای شما باقی بماند و بعد آن را به آرامی بشویید.

البته این موضوع در مورد پوست سر کمی متفاوت است. استفاده از سرانگشتان دست‌ها برای شستشوی پوست سر و ماساژ آن کمک می‌کند جریان خود در زیر پوست افزایش پیدا کند و در نتیجه رشد و نمو موها بهبود یابد.

دیگر نکته مراقبت از مو هنگام استفاده از کاندیشنر کاربرد دارد. هنگام استفاده از کاندیشنر دقت داشته باشید که موهای شما تنها مرطوب باشد و پر آب نباشد. چراکه در این صورت کاندیشنر نمی‌تواند به خوبی در لایه‌های مو نفوذ کند. پس برای مراقبت از مو و قبل از استفاده از کاندیشنر به خوبی آب موها را بگیرید (خشک نکنید.) و سپس کاندیشنر را به آرامی روی مو مالش دهید. سپس بعد از چند دقیقه آن را بشویید. در نهایت مراقب باقی ماندن طولانی مدت کاندیشنر روی مو هم باشید. چراکه می‌تواند آسیب‌های جدی به مو وارد کند.

سبک زندگی سالم داشته باشید

داشتن یک شیوه زندگی سالم یک راه عالی برای مراقبت از مو و داشتن موهای سالم است. فراموش نکنید که موها نیز برای رشد و نمو، نیازمند دریافت مواد غذایی مناسب و غنی هستند. پس مهم است که شما یک رژیم متعادل، شامل پروتئین، اسیدهای چرب ضروری، ویتامین‌ها و مواد معدنی را رعایت کنید.

همچنین هیدراته کردن مو نکته دیگر مراقبت از مو است که بسیار اهمیت دارد. سعی کنید به طور روزانه و در فواصل منظم آب بنوشید (حدود 2 لیتر در روز). رعایت این اصل مراقبت از مو پس از چند هفته شما را شگفت زده خواهد کرد. چراکه موهایی با کیفیت و پوستی شفاف را برای شما به ارمغان می‌آورد.

امیدوارم این نکات برای مراقبت از مو های شما موثر باشد. اگر شما هم روشی را برای مراقبت از مو تجربه کرده‌اید که مناسب بوده است، آن را با ما در میان بگذارید.

[ بازدید : 2 ]

[ جمعه 9 شهريور 1397 ] 22:57 ] [ عابد ]

[ ]

خشکشویی آنلاین خشکشویی آنلاین انجام پایان نامه سئو تعمیر تلویزیون
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]